Czy można dostać dotację na fotowoltaikę w nocy? - piękny dom

instalacje fotowoltaiczne dotacje

Warunki pogodowe a panele słoneczne

Panele słoneczne korzystają z promieniowania słonecznego w celu przemiany tej energii w energię elektryczną, więc ich działanie jest w dużej mierze uzależnione od warunków pogodowych. Oczywistym jest, że panele fot

Czy można dostać dotację na fotowoltaikę w nocy? - piękny dom instalacje fotowoltaiczne dotacje
owoltaiczne będą działać w trakcie dnia, kiedy jest dostęp do światła słonecznego. Jednak niewielka popularność paneli słonecznych w Polsce w dawniejszych latach wcale nie wynikała z nieodpowiedniego klimatu, to jest z niewystarczającej ilości światła słonecznego. Przyczyną, z powodu której montowanie paneli słonecznych było dość rzadkie, było niekorzystne prawo. Po zmianie prawa dotyczącego energetyki słonecznej w 2015 roku coraz częściej inwestuje się w instalację paneli fotowoltaicznych. Warto obalić także mit, jakoby Polska miała niewystarczająco dobre warunki pogodowe, żeby instalacja paneli słonecznych miała sens. Prawda jest taka, że polskie warunki pogodowe sprawdzają się wystarczająco dobrze jeśli chodzi o pozyskiwanie energii z promieniowania słonecznego za pomocą paneli fotowoltaicznych.


Rodzaje ogniw słonecznych

Zadaniem ogniw słonecznych jest konwersja energii z promieniowania słonecznego w energię elektryczną, która może być potem wykorzystywana do różnych celów. Można wyróżnić jednak kilka rodzajów fotoogniw. Istnieją trzy tak zwane generacje ogniw fotowoltaicznych. Ogniwa pierwszej generacji są zwane grubowarstwowymi i można je podzielić na monokrystaliczne oraz polikrystaliczne. Monokrystaliczne ogniwa są uważane za najbardziej wydajne ogniwa fotowoltaiczne, ale są też najdroższe w produkcji. Z kolei polikrystaliczne ogniwa są nieco tańsze, ale mniej wydajne. Drugą generacją ogniw są ogniwa cienkowarstwowe, które są bardziej elastyczne, więc wykorzystuje się je jako elementy budowlane. Trzecia generacja ogniw fotowoltaicznych jest ciągle w trakcie badań, bazują one jednak na różnych technologiach. W ramach trzeciej generacji można wyróżnić ogniwa barwnikowe oraz ogniwa polimerowe. Istnieje więc więcej niż jeden rodzaj paneli fotowoltaicznych, każdy z rodzajów posiada własne charakterystyczne cechy.


Usługa montażu paneli fotowoltaicznych

Instalacja paneli fotowoltaicznych może być dobrym pomysłem jeśli chcemy posiadać dodatkowe źródło energii, która korzysta z promieniowania słonecznego, żeby przekształcić je potem w energię elektryczną. Montażem i instalacją paneli fotowoltaicznych zajmuje się specjalna firma, która działa w ogólnej branży z zakresu fotowoltaiki. Montażem paneli fotowoltaicznych zajmują się specjalnie do tego wykwalifikowani specjaliści. Co więcej, firmy zajmujące się dystrybucją paneli fotowoltaicznych zajmują się również ich montażem i instalacją. Cena za montaż takich paneli może się różnić w zależności od indywidualnego klienta, ponieważ bierze pod uwagę różne czynniki. Jeśli chcemy znaleźć odpowiednią ekipę, która zamontuje panele fotowoltaiczne wystarczy wpisać odpowiednie hasło w przeglądarkę internetową i skontaktować się z wybraną firmą. Montaż paneli fotowoltaicznych powinien zająć ekipie od 2 do 3 dni. Odpowiednio przeprowadzony montaż paneli słonecznych jest dość istotną sprawą, dlatego warto powierzyć to odpowiednim specjalistom.